خرید زیورآلات و نکاتی که باید به آنها توجه کنید

خرید زیورآلات نقره و استیل

برای خرید زیورآلات باید حتماً این نکات مهم را مورد بررسی قرار دهید تا بهترین را انتخاب نمایید.
به ظاهر کوچک اکسسوری‌ها نگاه نکنید. همین کوچک‌های‌ دوست‌داشتنی در تغییر دادن استایل نقش بزرگی ایفا می کنند.
به شرطی که دقیقا بدانید چه مدل اکسسوری به شما می آید و کدام برعکس عمل می کند.
دراین مقاله با بعضی قوانین انتخاب اکسسوری‌ها بیشتر آشنا می شوید.

خرید زیورآلات طلا یا نقره !؟

یکی از مهمترین نکاتی که باید هنگام خرید زیورآلات به آن توجه داشته باشید تناژ پوستتان است. طبق معمول تناژ پوست را.به سه دسته سرد، گرم و خنثی تقسیم میکنند. اگر تناژ پوستتان گرم است، بهتر است از زیورآلات طلا استفاده کنید.اما اگر تناژ پوستتان سرد بود بهتر است سراغ طلای سفید یا زیورآلات نقره بروید. اگر تناژ پوست شما خنثی است؛ هم نقره بشما می آید و هم طلا.

تشخیص تناژ پوست

توجه کنید که تنالیته پوست با تیرگی و روشنی آن فرق دارد. در تصویر زیر میتوانید تنالیته های سرد و گرم را مشاهده و با هم مقایسه کنید:

خرید زیورآلات

در نور طبیعی خورشید به رنگ رگ‌های‌ مچ دستتان نگاه کنید. اگر به سبزی میزنند، و رنگ صورت شما بیشتر به زردی میزند تا به سرخی ،تناژ پوست شما گرم است . اما اگر رنگ رگ های شما به آبی می زنند، ورنگ صورت شما بیشتر به سرخی میزند تا به زردی تناژ پوست شما سرد است. اگر نمیتوانید تشخیص دهید رنگ رگ‌هایتان بیشتر سبز یا آبی است، پوست شما خنثی است. یک کاغذ سفید را در نور طبیعی خورشید کنار صورتتان بگیرید. اگر در مقایسه با رنگ کاغذ، پوستتان به سرخی یا صورتی زد، تناژ پوستتان سرد است. اگر به زیتونی یا زردی زد، پوست گرمی دارید.

اگر تناژ پوست شما گرم است به شما پیشنهاد میکنیم از فلز های رزگلد یا طلایی استفاده کنید و در بحث سنگ ها: بهتر است از االکساندریت، سیترین، مورگانایت، پریدوت، یاقوت سرخ و همچینین الماس یا زیرکنیای زرد که مناسب تنالیته پوست شما هستند استفاده کنید.
اما اگر تناژ پوست شما سرد است به شما پیشنهاد میکنیم از طلای سفید استفاده کنید و در بحث سنگ ها: بهتر است از مروارید، یاقوت آبی، تانزانیت، آکوامارین، آمینیس، یاقوت قرمز، زمرد، اوپال، تورمالین و یا سنگ های زیرکنیا که مناسب تنالیته پوست شما هستند استفاده کنید.
به طور کلی به خاطر داشته باشید که اگر در انتخاب سنگ مناسب شک داشتید فقط سراغ الماس بروید.

هنگام خرید زیورآلات چطور انگشتر مناسب خود را انتخاب کنیم!

خرید زیورآلات
برای دیدن انگشترهای جدید اینجا کلیک کنید

در خرید زیورآلات وانتخاب انگشتر، علاوه برتوجه به رنگ پوست، به نکات زیر هم توجه کنید:
افرادی که انگشت‌های‌ کوتاه دارند، نباید از انگشترهایی استفاده کنند که قطرشان زیاد است. همچنین افرادی که دست‌هایشان توپُر است هم نباید سراغ انگشترهایی با ضخامت زیاد بروند. این مدل انگشترها باعث می شوند انگشت‌هایتان کوتاه ‌تر به نظر برسند.بهتر است افرادی که انگشت‌های‌ کشیده دارند سراغ استفاده از انگشترهای باریک نروند. انگشترهای متوسط و حتی پهن برای انگشت‌های‌ ان‌ها جلوه بیشتری دارد.
اگر انگشتر نگین‌دار به دست می کنید، بین رنگ نگین آن و لباسی که می پوشید هماهنگی وجود داشته باشد.

مناسب ترین گردنبند برای شما !

خرید زیورآلات و بدلیجات
برای دیدن گردنبند های جذاب اینجا کلیک کنید.

برای انتخاب گردنبند مناسب خود ؛ بهتر است به دو نکته اساسی دقت داشته باشید:
اندازه گردن
فرم یقه لباس

اندازه گردن:

اگر گردنتان کوتاه است، بهتر است سراغ گردنبندهای نازک با قد متوسط بروید. به هیچ عنوان نباید از گردنبندهای چوکر Choker یا طوق گردن استفاده کنید. چون گردنتان را کوتاه‌ تر نشان خواهد داد. اگر گردنتان بلند یا متوسط است می توانید سراغ گردنبندهایی بروید که سایزهای متنوعی دارند. چوکر گردن‌های‌ بلند را متناسب‌تر نشان می دهد. در مورد گردن‌های‌ متوسط یا کشیده ممنوعیتی برای سایز یا قطر گردنبند وجود ندارد. اتفاقا اگر گردنبند کمی ضخیم باشد مشکلی به وجود نخواهد آورد و به تناسب بیشتر کمک خواهد کرد. توجه داشته باشید اندازه پلاک گردنبند هم باید به تناسب با سایز گردن انتخاب شودو از قانون بالا تبعیت کند.
به عبارت دیگر پلاک‌ها و آویزهای ظریف و کوچک برای گردن‌های‌ کوتاه‌ تر مناسب هستند و بالعکس .

یقه لباس:

فرم یقه لباس درکنار اندازه گردن، عاملی بسیار تعیین‌کننده برای انتخاب گردنبند است.
اگر یقه به شکل خط صاف بالای ترقوه است، بهتر است گردنبند نیندازید یا گردنبندی بیندازید که متوسط باشد.
با یقه باز، استفاده از گردنبند بلند مجاز است. هر چه یقه بسته ‌تر شود، زنجیر گردنبند هم کوتاه ‌تر خواهد شد. مگر اینکه یقه اسکی پوشیده باشید. دراین صورت بهتر است گردنبندی بیندازید که بلند باشد.
اگر دور یقه لباسی تزئینات دارد، بهتر است درکنار ان از گردنبند استفاده نکنید.
مگر این که یقه خیلی باز باشد و گردنبند کوتاه و فاصله بین این دو زیاد باشد .

بهترین روش انتخاب گوشواره

خرید زیورآلات خاص
برای دیدن گوشواره های خاص اینجا کلیک کنید.

وقتی قصد انتخاب گوشواره دارید، بهتر است به فرم لاله گوش و به اندازه گردن خود دقت داشته باشید.

توجه به فرم لاله گوش:

کسانی که لاله گوش کوچکی دارند یا این که لاله گوششان فرم چسبیده دارد، بهتر است سراغ استفاده از گوشواره‌های‌ بزرگ و چسبان نروند. استفاده از گوشواره‌های‌ بزرگ که بتواند لاله گوش را پنهان کند، برای افرادی بهتر است که لاله گوش بزرگی دارند.
اگر لاله گوشتان متوسط است با خیال راحت از هر سایز گوشواره‌ای که دوست دارید استفاده کنید.

توجه به اندازه گردن:

استفاده از گوشواره‌های‌ آویز و بلند برای گردن‌های‌ متوسط و کشیده توصیه می شود؛ در‌حالیکه استفاده از گوشواره‌های‌ کوتاهتر یا میخی برای گردن‌های‌ کوتاه مناسب‌تر است. اگر گردنتان کوتاه است و دوست دارید گوشواره آویز و بلند داشته باشید، بهتر است سراغ یقه‌های‌ گرد و چسبان نروید و برعکس عمل کنید.

چطور دستبند و النگو انتخاب کنیم؟

خرید زیورآلات جذاب و شیک
برای دیدن دستبند های متنوع و جدید اینجا کلیک کنید .

قانون استفاده از دستبند و النگو هم دست کمی از قوانین مربوط به انگشتر ندارد. کسانی که مچ دستشان ظریف است؛ اما دست‌های‌ کشیده‌ای دارند می توانند از انواع سایزهای دستبند یا النگو استفاده کنند و اگر سایز این اکسسوری‌های‌ بزرگ باشد هم به آن‌ها می آید. اگر مچ دست کسی خیلی توپُر باشد، بهتر است از دستبندهای نازک استفاده نکند و سراغ سایزهای متوسط برود.
نکته: داشتن یک النگوی پهن زیباتر از به دست کردن چند النگوی هم‌ شکل و نازک است. استفاده از چند النگو درکنار هم در صورتی زیباست که هم‌ شکل هم نباشند؛ اما به هم بیایند.

توصیه به زوج‌ها در خرید زیورآلات

ست کردن زیورآلاتی مثل انگشتر زنانه و مردانه و یا دستبند این روزها بین زوج‌ ها زیاد دیده می شود. دقت داشته باشید که با توجه به نکات بالا، تنها کافی نیست فرم زیورآلاتتان رابا هم ست کنید؛ بلکه لازم است به مجموعه نکات بالا درکنار هم نگاه کنید و سپس دست به انتخاب بزنید.

قانون همه یا هیچ در خرید زیورآلات !

اگر شما هم جزو کسانی هستید که از قانون «همه ی یا هیچ» در خرید زیورآلات خود استفاده می کنید، بهتر است هر چه زودتر این قانون را کنار بگذارید. برای شیک بودن نیازی نیست از همه ی زیورآلات درکنار هم استفاده کرد.برای مثال لازم نیست وقتی به یک مهمانی دعوت شدید حتماً گوشواره، دستبند، انگشتر و گردنبند را کنار هم قرار دهید. ممکن است انگشتر تکی داشته باشید که به شدت زیبا باشد و گوشواره‌هایی که به آن بیاید. به همین دو تکه زیورآلات قناعت کنید و استایلتان را زیباتر کنید. توصیه کوکو شنل Coco Chanel دست کم نگیرید که اعتقاد داشت باید قبل از بیرون رفتن از خانه یک‌ بار جلوی آینه ایستاد و اکسسوری‌های‌ اضافه را از خود جدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *